Igor Polak rusza na europejski maraton wyścigowy!
18 maja 2026

Igor Polak rusza na europejski maraton wyścigowy!

Z Rzeszowa do Rzymu! Igor Polak, jedyny kierowca z Podkarpacia w elitarnej serii Italian F4 Championship, potwierdza swój start w Vallelunga i rozpoczyna trzytygodniowy maraton wyścigowy po Europie.

INFORMACJA PRASOWA
Data publikacji: 18.05.2026

Po spektakularnym debiucie na torze Misano, 16-letni Igor Polak nie zwalnia tempa. Jedyny kierowca z Podkarpacia w elitarnej serii Italian F4 Championship potwierdził swój start w drugiej rundzie mistrzostw na torze Vallelunga pod Rzymem. To początek morderczego, trzytygodniowego maratonu, podczas którego rzeszowianin wystartuje w trzech różnych krajach, a zespół uruchomi bezprecedensowy format relacji wideo "Daily".

- Jestem niesamowicie podekscytowany, że wracamy do Włoch. Ostatnie dni to dla mnie ciągły, niezwykle intensywny trening – zarówno ten fizyczny, jak i praca za kierownicą symulatora. Debiut w Misano pokazał, że potrafię kręcić czasy równe ścisłej czołówce, ale Vallelunga to zupełnie nowy tor i nowe wyzwanie. Skupiam się na tym, żeby wycisnąć z bolidu Maffi Racing absolutne maksimum i odwdzięczyć się na asfalcie wszystkim, dzięki którym ten start doszedł do skutku – mówi 16-letni Igor Polak.

Województwo Podkarpackie wspiera Igora Polaka!

Igor Polak, F4 Italian Championship, 1 Runda: Misano 2026
Igor Polak, F4 Italian Championship, 1 Runda: Misano 2026

Start we Włoszech, będących absolutną światową stolicą juniorskiego motorsportu i przedsionkiem Formuły 1, wiąże się z gigantycznymi kosztami. Decyzja o wyjeździe do Vallelungi ważyła się do ostatnich dni. Dzięki pełnej mobilizacji udało się zabezpieczyć finansowanie na tę rundę. Zespół oficjalnie dziękuje partnerom, którzy w tym kluczowym momencie wsparli Igora: firmom ZMM Maxpol, Domelo, Hagsen, Miastu Rzeszów (Europejskiemu Miastu Sportu 2026) a także Województwu Podkarpackiemu, którego logotyp "Podkarpackie - Przestrzeń Otwarta" będzie eksponowany od wyścigu Vallelunga na bolidzie Igora. Ekipa Polak Team podkreśla jednak, że walka o dopięcie budżetu na resztę sezonu nadal trwa i zespół nieustannie poszukuje nowych partnerów biznesowych.

- Motorsport na tym poziomie to brutalna weryfikacja nie tylko talentu za kierownicą, ale i siły zaplecza finansowego. Cieszymy się, że mamy wokół siebie sprawdzonych partnerów i z ogromną dumą naklejamy logotyp Województwa Podkarpackiego na nasz bolid. To dla nas ogromne wyróżnienie, ale jednocześnie bardzo jasny sygnał dla twardego biznesu - jesteśmy wiarygodnym, mocnym projektem z instytucjonalnym poparciem. Vallelungę mamy zabezpieczoną, ale wciąż walczymy o dopięcie budżetu na całą drugą połowę sezonu. Jesteśmy gotowi do rozmów, oferujemy świetny nośnik reklamowy i udowadniamy, że z podkarpackimi korzeniami można ścigać się o najwyższe cele w Europie - podkreśla Jakub Foryś, Menadżer Igora.

Wyścigowe zaplecze z bliska: Odpalamy format "Daily"

Aby pokazać ten niezwykle wymagający świat od zaplecza, Igor Polak Racing Team przygotował dla kibiców i sponsorów coś, czego w polskim motorsporcie na tym poziomie jeszcze nie było.

- Przed nami nie lada wyzwanie logistyczne. To będą bite trzy tygodnie z Igorem w trasie. Ciągła jazda, zmiana krajów i mnóstwo dni poza domem - tłumaczy Jakub Foryś - Postanowiliśmy to w pełni udokumentować. Już od środy w naszych mediach społecznościowych odpalamy format "Daily". Przez 20 dni, dzień w dzień, bez najmniejszej przerwy, będziemy publikować zakulisowe materiały wideo. Pokażemy pot, stres, inżynierię i prawdziwe emocje, które towarzyszą Formule 4. Zapraszamy wszystkich kibiców do śledzenia naszych kanałów, a biznes do kontaktu - wciąż mamy wolne miejsca reklamowe na bolidzie, by wspólnie jechać po kolejne sukcesy.

Włochy, Austria i Słowacja na rozkładzie Igora Polaka

Igor Polak, F4 Italian Championship, 1 Runda: Misano 2026
Igor Polak, F4 Italian Championship, 1 Runda: Misano 2026

Wyjazd do Włoch to dopiero początek europejskiego tournée. Bezpośrednio po rundzie pod Rzymem, zespół wraca do Rzeszowa na dwa dni i udaje się do Austrii, a następnie na Słowację, gdzie Igor będzie walczył o kolejne punkty w serii FIA F4 CEZ (Mistrzostwa Europy Środkowej).

Rozkład jazdy Igora Polaka na najbliższe 3 tygodnie:

  • 20.05 - 25.05: Vallelunga (Włochy) - Italian F4 Championship

  • 27.05 - 01.06: Salzburgring (Austria) - FIA F4 CEZ

  • 02.06 - 07.06: Slovakia Ring (Słowacja) - FIA F4 CEZ

Wszystkie kwalifikacje do wyścigów oraz same wyścigi będą transmitowane na żywo na platformie YouTube. Linki do transmisji, a także zdjęcia z całego okresu oraz rolki pojawią się na Facebooku Igor Polak Racing Team: https://www.facebook.com/igorpolakracing

Materiały Daily będą publikowane na kanale YouTubowym Stowarzyszenia ZMM Maxpol Active Team: https://www.youtube.com/@ZMMMaxpolActiveTeam

Instagram Igora Polaka: https://www.instagram.com/igor0aa/

Kontakt dla mediów i w sprawie współpracy sponsorskiej:
Jakub Foryś
Marketing Manager | Igor Polak Racing Team
E-mail: media@polak.team / jakub@forys.eu
Tel: +48 502 173 602